Duyurular
12.05.2010
duyuru Engelliler Haftası dolayısıyla ilk tören Atatürk Anıtı’nda gerçekleştirildi. Buradaki törene Vali Nurullah Çakır, Garnizon Komutanı J. Albay Ufuk Nayır, Karabük Belediye Başkan Vekili Metin Başkaya, Vali Yardımcısı Halil Canavar, İl Sosyal Hizmetler Müdürü Ali Gündüz, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, engelli vatandaşlar ve aileleri ile öğrenciler katıldı. Engellilere yönelik derneklerin temsilcilerinin Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayan programda bir konuşma yapan Sakatlar Derneği Başkanı Muhittin Yılmaz, Birleşmiş Milletlerin 1981 yılında 10-16 Mayıs tarihleri arasını Engelliler Haftası olarak ilan ettiğini belirterek “Hafta boyunca her gün bir özür grubunun sorunları ele alınarak bunların üretici duruma nasıl getirileceği konusunun üzerinde durulacağını söyledi. Programda bir konuşma yapan Vali Nurullah Çakır ise, çağdaş bir dünya ülkesi olma yolunda sağlıklı bireylerle nasıl iddialıysak, engelli bireylerle aynı şekilde iddialı olmak zorunda oldukları ifade ederek “Engellilerimize yönelik çağdaş yaşam normlarını yakalama anlamında Sayın Cumhurbaşkanımız ve Eşlerinin himayesinde, Sayın Başbakanımız ve Kabine nezdinde yapılan mevzuat çalışmalarını memnuniyetle karşılıyoruz. Geçtiğimiz yıl şunu öngörmüştük, elimizde özürlü envanteri olmadan elimizdeki durum ne onu bilmeden herhangi bir işlem yapabilmemiz mümkün değildir. Karabük il ölçeğinde ilk defa bir iradeyi ortaya koydu ve Özürlüler İdaresi Başkanlığı ile beraber Özürlü Veri Tabanı Projesine kavuştu. Bugün gelebilen özürlü bireylerimiz burada ama gelemeyen özürlü arkadaşlarımız var. Evinde sadece internet ile dünyaya bağlanabilen ya da sadece evin penceresinden dışarıyı görebildiği kadar görebilen veya göremeyen birçok yönüyle engellimiz var. Hepsini kavrayabilmemiz için bizim önce elimizdeki envanterin ne olduğunu bilmemiz gerekiyordu. Bu anlamda Özürlü Envanteri Projesi bizim için çok önemliydi ve bunu başarı ile tamamlamak üzereyiz. Daha sonra bu envanter verilerine göre engellilerimize yönelik daha sağlıklı ve verimli projeler geliştirebileceğiz. Önümüzdeki yaz sezonunda 20 engellimizle beraber, ülke genelindeki şair ve yazarlarımızla birlikte şiir, edebiyat ve öykü atölyesi açıyoruz. Engellilerimize yönelik daha öncesinde yapılan ve bundan sonra yapılması planlanan bütün bu çalışmalar, Karabük’ün topyekun engelli bireylerine açmış olduğu kucağın göstergesidir. Onları himaye etmeye anlamında ortaya koyduğu iradenin göstergesidir. Bu irade bundan sonra da artarak devam edecektir. Ben hepinizin haftasını kutluyorum.'' dedi.

11.05.2010
duyuru Yücel Huzurevi Koruma ve Yaşatma Derneğince Anneler Günü dolayısıyla Yücel Huzurevi’nde kalan yaşlılara bir yemek verildi. Düzenlenen müzikli yemeğe Vali Yardımcısı Vekili Mehmet Polat ve Eşi Gülay Polat, İl Sosyal Hizmetler Müdürü Ali Gündüz, Yücel Huzurevi Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Fazilet Demirezen ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile huzurevinde kalan yaşlılar katıldı. Yemekte bir konuşma yapan Yücel Huzurevi Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Fazilet Demirezen, anneler gününün evrensel bir gün olduğunu ifade ederek “Bugün huzurevindeki annelerimizi mutlu etmek, onların şahsında tüm annelerin anneler gününü kutlamak için toplandık. Anneler Günü, annelerimize duyduğumuz şükran ve minnet borcumuzu hatırlatan bir gündür. Fedakarlık, sevgi, sabır tarif et denilse canım annemiz deriz. Dünyanın en saf karşılıksız sevme duygusu annelikte yaşanmaktadır. Tüm annelere bugün dolayısıyla sağlıklı mutlu günler temennisiyle çocuklarıyla uzun ömürler diliyorum.” dedi. İl Sosyal Hizmetler Müdürü Ali Gündüz ise yaptığı konuşmada tüm annelerin anneler gününü kutlayarak böyle bir organizasyonu organize eden dernek yöneticilerine teşekkür etti. Vali Yardımcısı Vekili Mehmet Polat da yaptığı konuşmada tüm annelerin anneler gününü kutlayarak “Anneler Günü dolayısıyla huzurevindeki değerli büyüklerimizle birlikte olmaktan son derece mutluyum. Bizleri doğuran, büyüten, yetiştiren, yetiştirirken de hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, yemeyip yediren, giymeyip giydiren fedakar annelerimiz için ne yapsak azdır. Ben bu vesile ile başta huzurevimizde kalan annelerimiz olmak üzere, tüm annelerin Anneler Gününü kutluyorum.” dedi. Yapılan konuşmaların ardından Anneler Günü dolayısıyla alınan hediyeler huzurevinde kalan annelere dağıtıldı. Hediye dağıtımının ardından müzik eşliğinde yemek yendi. Yemeğin sonunda programa katılan yaşlılar müzik eşliğinde oyun oynadılar.

20.03.2010
duyuru Ziyarette bir konuşma yapan Vali Nurullah Çakır; Sizler bizlerin her şeyisiniz. Hem gençler adına, hem de ülkemizin idarecileri adına bende sizlere şükranlarımızı sunuyorum. Sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Her insan için değişik mana ve önem ifade eden yaşlılık, hayatın çok özel bir dönemidir. Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır ifadelerine yer veren Vali Çakır “Bizleri bugünlere ve geleceğe hazırlayan yaşlılarımız için hayatı kolaylaştırmak ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak devletimizin öncelikli görevleri arasındadır. Sizlere karşı daha büyük ödevlerimizin olduğunun farkındayız. Bu kapsamda Geriatri dediğimiz sadece yaşlılarımıza hizmet edebilecek yaşlı hastane bölümünün oluşturulması, sokak ve çarşıda daha rahat hareket edebilmeniz için diğer alt yapıların hazırlanması gibi alınabilecek daha mesafelerin olduğunu ifade ederek tüm büyüklerimizin Yaşlılar Haftasını kutluyor, minnet ve şükran duygularımla yaşam sevinçlerinin hiç kaybolmadığı sağlıklı ve mutlu günler temenni ediyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.” dedi.

19.03.2010
duyuru 8 Mart Dünya Kadınlar Günü İlimiz Karabük’te düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayan etkinliklere Karabük Vali Yardımcısı Halil Canavar, Eskipazar Kaymakamı Esengül Korkmaz, Karabük Belediye Başkan Yardımcıları Fatma Danışman, Ezgi Töre Gündüz, Karabük İl Sosyal Hizmetler Müdürü Ali Gündüz, Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Dilek Dadaylı Paktaş, Karabük Kent Konseyi Başkanı Özcan Büyükgenç, Karabük Baro Başkanı Fatma Şirin ile sivil toplum örgütleri yöneticileri katıldı. Çelenk sunumunun ardından Karabük Üniversitesi Ana Mehter Takımı eşliğinde Karabük Halk Eğitim Merkezi’ne kadar kortej yürüyüşü gerçekleştirilirken, Karabük Üniversitesi bünyesinde kurulan Ana Mehter Takımı’na ise ilgi oldukça yoğundu. Kortej yürüyüşünün ardından ise Halk Eğitim Merkezinde Gayze Köyü Kadınlarınca yapılan eserler Kırsalda Kadın konulu sergi, Eskipazar kadınlarınca gerçekleştirilen Mozaik Sergisi açılışları yapıldı. Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen sergi açılışlarının ardından ise Karabük Barosu, Karabük Üniversitesi ve İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü iş birliğinde Karabük Üniversitesinde Prof. Dr. Gülsen Demir başkanlığında İl Emniyet Müdürü Hulusi Çelik, Karabük Baro Başkanı Fatma Şirin, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Aile Danışma Merkezinden Olcay Alas Özduran, İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği Safranbolu Şubesinden Özlem Urgancıoğlu’nun katıldığı “Konular-Sorular Çerçevesinde Kadın” konulu panel yapıldı. Panel sonrası Karabük Üniversitesi tarafından Türk Halk Müziği konseri düzenlendi.

01.03.2010
duyuru Merkezimiz İl Müdür Yrd. Ahmet CENGİZ'in koordinatörlüğünde Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Rehberlik Araştırma Merkezi,İl Sağlık Müdürlüğü, İl Müftülüğü ve İl Tarım Müdürlüğü iş birliğinde oluşturulan Aile Yapısının Güçlendirilmesi projesi kapsamında; İlimizin yeni kurulmuş olan ortak bir kültürün yerleşmekte olduğu, hatta aile içi şiddet ve boşanma oranlarının yüksek olduğu mahallelerden olan Fatih Toki Mahallesi çalışma alanı olarak seçilmiştir. Tek ebeveynli çocukların yoğunlukta olması nedeni ile de Fatih Toki İlköğretim Okulu velileri hedef kitle olarak seçilmiştir. Velilerin ihtiyaç duyabilecekleri konular belirlenerek İlgili Müdürlüklerin belli konularda yapmış oldukları çalışmalar neticesinde eğitim-öğretim dönemini içine alan 6 aylık süreçte; ayda bir kez iki farklı konuda olmak üzere bir eğitim takvimi oluşturulmuştur. Eğitim Seminerlerinden 1.si 03/12/2009 tarihinde Fatih Toki İlköğretim Okulu Toplantı salonunda 80 kişinin katılımıyla gerçekleşmiştir. Seminerde, Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüğünden; Rehber Öğretmen Ekrem Ergün ÖZKÖK tarafından. Aile İçi İletişim İl Sağlık Müdürlüğünden; Psikolog Özgür ÖZGEY tarafından Ana-baba tutumları Konuları anlatılmıştır. Toplantı sonrası velilerin soruları cevaplandırılarak bilgilendirilmeleri sağlanmıştır. Eğitim Seminerlerinden 2. si 24/12/2009 tarihinde Fatih Toki İlköğretim Okulu Toplantı salonunda 73 kişinin katılımıyla gerçekleşmiştir. Seminerde; Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüğünden; Rehber Öğretmen Emrah AKTAR tarafından. Davranış bozuklukları Aile Danışma Merkezinden; Sosyal Hizmet Uzmanı Olcay ALAS ÖZDURAN tarafından Aile İçi Şiddet Konuları anlatılmıştır. Toplantı sonrası velilerin soruları cevaplandırılarak bilgilendirilmeleri sağlanmıştır. Eğitim Seminerlerinden 3.sü 16/02/2009 tarihinde Fatih Toki İlköğretim Okulu Toplantı salonunda 73 kişinin katılımıyla gerçekleşmiştir. Seminerde, Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüğünce; Rehber Öğretmen Ekrem Ergün ÖZKÖK tarafından. Okul Öncesi Eğitim İl Tarım Müdürlüğünce; Sosyal Hizmet Uzmanı Olcay ALAS ÖZDURAN tarafından Aile İçi Şiddet Konuları anlatılmıştır. Toplantı sonrası velilerin soruları cevaplandırılarak bilgilendirilmeleri sağlanmıştır.

25.02.2010
duyuru Vali Nurullah Çakır, Safranbolulu hayırsever Rıfat Dedeoğlu tarafından 1958 ve 1964 tarihlerinde yaptırılan bugün Hasan Doğan Sevgi Evleri kompleksi içersinde kalan idari bina ve yurt binasının tadilat ve onarım çalışmalarını yerinde inceledi Vali Nurullah Çakır beraberinde Safranbolu Kaymakam Vekili Mehmet Polat, İl Emniyet Müdürü Hulusi Çelik, İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun, İl Sosyal Hizmetler Müdürü Ali Gündüz ile birlikte Hasan Doğan Sevgi Evleri kompleksi içinde yer alan idari bina ve geçmişte yurt binası olarak kullanılan bölümlerin tadilat ve onarım çalışmalarını yerinde inceledi Safranbolu kent dokusu korunarak gerek görsel gerekse fiziksel olarak bir bütünlük halinde devam eden çalışmalar sonunda idari bina ve yurt binası her türlü bilimsel, kültürel ve sportif etkinliklerin gerçekleştirilebileceği, ayrıca bu organizasyonlara ev sahipliği yapılması durumunda ilimize gelecek katılımcıların konaklayabileceği bir yapı haline dönüştürülecek Vali Çakır merhum hayırsever Rıfat Dedeoğlu tarafından yaptırılan bu iki binanın tadilat ihtiyacının bulunduğunu, bu tadilatı gerçekleştirirken Safranbolu kent dokusuna uygun, çevresi ile bütünlük arz eden, her türlü bilimsel, sosyal ve kültürel organizasyonlara ev sahipliği yapabilecek ve aynı zamanda bu kompleks içinde katılımcıların konaklayacağı bir yapının oluşturulacağını, bu yapının tamamlandığında sevgi evleri merkezli bir kompleks haline geleceğini belirtti. Vali Nurullah Çakır incelemelerinin ardından Hasan Doğan Sevgi Evleri’nde kalan ve Şirinevler Devlet Hastanesi ortopedi bölümünde cerrahi müdahalede bulunulan İsmail Ekici’yi ziyaret ederek, öğrenciye geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

22.02.2010
duyuru

27.01.2010
duyuru Vali Nurullah ÇAKIR beraberinde eşi Cemile ÇAKIR, hayırsever işadamı Kamil GÜLEÇ, eşi Sezer GÜLEÇ, Çağrı GÜLEÇ ve Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürü adına SHÇEK Müşaviri İbrahim BARK ile Karabük Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ali GÜNDÜZ Güleç Sevgi Evlerinde kalan çocukları ziyaret etti. Ziyarette çocuklar karnelerini göstererek hediyelerini aldılar. Çocuklarla sohbet eden Vali Çakır yarıyıl tatilini iyi değerlendirmelerini bol bol eğlenmelerini ve kitap okumalarını tavsiye etti. Vali Nurullah Çakır kartopu ve futbol oynamak için daha sonra tekrar gelmek üzere çocuklara söz verdi.

19.01.2010
duyuru 1958'de hizmete açılmış olan ve Genel Müdürlüğümüzün 28.12.2005 tarih ve 220 sayılı olurları ile bu tarihten beri "Safranbolu Gürmen Erkek Yetiştirme Yurdu Müdürlüğü" olarak hizmet veren kuruluşumuza, Gürmen Giyim A.Ş. Yönetim Kurulu'nun talebi ve Genel Müdürlüğümüzün oluru ile rahmetli Hasan Doğan'ın ismi verilmiştir. Kuruluşumuz "Hasan Doğan Sevgi Evleri" olarak hizmet hayatını sürdürecektir.

19.01.2010
duyuru 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında Karabük doğal gaza kavuştu. Karabük’te ilk doğal gaz ateşi Yücel Huzurevinde yandı.

Türkiye'nin hava kirliliğinde en önde gelen illerinden biri olan Karabük'te bir süredir devam eden şehir içi doğal gaz döşeme çalışmaları sonucu ilk doğal gaz Cumhuriyet Bayramında kente verildi. Yücel Huzurevinde düzenlenen törene başta Karabük Valisi Nurullah Çakır olmak üzere il protokolü ve pek çok konuk katıldı. Törende ilk olarak Yücel Huzurevi Müdürü Ali Gündüz yaptığı konuşmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. Şehir içi döşeme ve dağıtımcı yetkili firma Kar Gaz Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatçı Cumhuriyet Bayramında Cumhuriyet Kenti Karabük’ü doğal gazla buluşturmanın coşkusu içinde olduklarını ifade ederek doğalgazın pek çok yakıt türlerine göre çok daha ekonomik, çevreci ve güvenli bir yakıt olduğunu söyledi. Ahlatçı hedeflerinin beş yıl içinde tüm konutların ve işyerlerinin doğal gaz kullanıcısı olmalarını sağlamak olduğunu da belirterek şebeke tesisi sırasında KarGaz’dan desteğini esirgemeyen herkese teşekkür etti.

Ahmet Ahlatçı'nın ardından Belediye Başkanı Rafet Vergili Karabük’ün uzun yıllardır bugünü beklediğini, 16 yıldır beklenen doğalgazın nihayet geldiğini belirtti ve sitemli sözlerle "gecikmeli de olsa bu işin tamamlanmasında emeği büyük olan Milletvekili Mehmet Ceylan'a teşekkür ederiz" dedi Başkan Vergili'den sonra kürsüye gelen Milletvekili Mehmet Ceylan ise Karabük’ün doğal gazla kavuşmasının gecikme nedenlerini açıkladı. İhale süreçlerinde gecikmeler olduğunu ve sürenin de bu nedenle uzadığını ifade eden Ceylan son olarak herkese teşekkür ederek konuşmasını tamamladı. Törende son olarak Vali Nurullah Çakır yaptığı konuşmasında; "Sanayi kenti olan Karabükümüze doğal gazın gelmesi hem sanayi açısından hem de hava kirliliği açısından çok olumlu sonuçlar getirecektir. Bu konuda Başbakanımıza, ilgili bakanlıklarımıza, yöre milletvekilleri ve Belediye Başkanı Kar Gaz yetkililerine teşekkür ederiz" dedi. Vali Çakır konuşmasında ayrıca zamanla Karabük'te doğal gaz kullanımının yaygınlaşacağını belirtti ve tüm Karabüklüleri de bu konuda hassas davranmaya davet etti.

Törende protokol konuşmalarının ardından ilk doğal gaz ateşi yakıldı. Huzurevi bahçesinde düzenlenen törende Huzurevi sakinleri de mutluydu. Bahçede yakılan doğal gaz ateşinin ardından Kar Gaz yetkilileri firma olarak yapımını kendilerinin üstlendikleri ve Huzurevine armağan ettikleri doğal tesisatını konuklara tanıttılar ve kazan dairesini gezdirdiler.

Son olarak ise konuklara Karabük’te ilk olarak doğal gaz ateşinde pişirilen yemekler ikram edildi. Yücel Huzurevi bu yıl doğal gazla ısınacak.Black Huaraches nike free run 5 eBay adidas Crazylight Nizza Kicks Erhöhung huarache hu Air Jordan 9 ix sneakernews nike kobe 11 Elite DE air jordan ix 9 sneakernews new balance 999 outlet a buon mercato Nike Air Presto nike kyrie 2 Release Detail air jordan Superfly 4 DE Jordan Melo M12 Schuhe DE Air Jordan 13 for Sale Nike Air Flyknit max toenga hou 998 putanga whakawātea